VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т
З м і с т

ТЕМА 8.4 - СХЕМИ З’ЄДНАННЯ ОБМОТОК. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СУХИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ.

53

Урок №77. Схеми з’єднання обмоток. Особливості будови сухих трансформаторів.                  

Схеми з’єднання обмоток. Особливості будови сухих трансформаторів.

42

Схеми з’єднання обмоток.

Трифазний трансформатор має дві трифазні обмотки - високої (ВН) і низької (НН) напруги, в кожну з яких входять по три фазні обмотки, або фази. Таким чином, трифазний трансформатор має шість незалежних фазних обмоток і 12 виводів з відповідними затисками, причому початкові виводи фаз обмотки вищої напруги позначають буквами A, B, С, кінцеві виводи - X, Y, Z, а для аналогічних виводів фаз обмотки нижчої напруги застосовують такі позначення: а,b,c,x,y,z.

5 В більшості випадків обмотки трифазних трансформаторів сполучають або в зірку – Y, або в трикутник - ∆

Вибір схеми з'єднань залежить від умов роботи трансформатора. Наприклад, в мережах з напругою 35 кВ і вище вигідніше сполучати обмотки в зірку і заземляти нульову точку, оскільки при цьому напруга проводів лінії передачі буде в √3 разів менше лінійного, що призводить до зниження вартості ізоляції.

Освітлювальні мережі вигідно будувати на високу напругу, але лампи розжарювання з великою номінальною напругою мають малу світлову віддачу. Тому їх доцільно живити від зниженої напруги. У цих випадках обмотки трансформатора також вигідно сполучати в зірку (Y), включаючи лампи на фазну напругу.

З іншого боку, з погляду умов роботи самого трансформатора, одну з його обмоток доцільно включати в трикутник (∆ ).

Фазний коефіцієнт трансформації трифазного трансформатора знаходять, як співвідношення фазної напруги при холостому ході:

nф = Uфвнх / Uфннх,

а лінійний коефіцієнт трансформації, залежний від фазного коефіцієнта трансформації і типу з'єднання фазних обмоток вищої і нижчої напруги трансформатора, по формулі:

nл = Uлвнх / Uлннх.

Якщо з'єднання фазних обмоток виконано по схемах "зірка-зірка (Y/Y) " або "трикутник-трикутник (∆/∆) ", то обидва коефіцієнти трансформації однакові, тобто nф = nл.

При з'єднанні фаз обмоток трансформатора по схемі "зірка - трикутник (Y/∆)" - nл = nф√3, а по схемі "трикутник-зірка (∆ / Y) " - nл = nф /√3.

51

Особливості будови сухих трансформаторів.                                                                                  

trasformatory ttr5

Сухі трансформатори охолоджуються повітрям. Вони застосовуються в житлових і промислових приміщеннях, в яких експлуатація масляного трансформатора є небажаною. Трансформаторне масло є горючим, і при порушенні герметичності бака масло може пошкодити інше устаткування.

Последнее изменениеСуббота, 23 февраля 2019 12:28

Оставить комментарий

Наверх