VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т
З м і с т

Тема 1.1 Класифікація нарізей

Нарізь - це елемент деталі, утворений гвинтовим переміщенням плоского контуру (профілю) по циліндричній (рис.1) або конічній поверхні. Нарізь є одним з конструктивних елементів деталі.

Screenshot 1Screenshot 2

Залежно від характеру поверхонь, на яких нарізують, нарізь поділяють на циліндричну та конічну. Циліндрична нарізь - це нарізь виконана на поверхні циліндра. Конічна нарізь - це нарізь виконана на поверхні конуса. Залежно від розташування нарізевих поверхонь, нарізі розподіляются на зовнішні та внутрішні. Зовнішня нарізь - це нарізь на зовнішній поверхні деталі (рис. 1.2). Вона виконується на охоплюваній деталі (на гвинті, болті, шпильці, ..., на валу). Внутрішня нарізь - утворюється на внутрішній поверхні деталі (рис. 1.3). Вона виконується в охоплюючій деталі ( в гайці, в отворах).

За числом заходів нарізі поділяються на однозахідні (рис. 1. 4) і багатозахідні : дво-, тризахідні, ...тощо. (рис. 1.5). Однозахідна нарізь - нарізь, у торцевому перерізі якої починається одна гвинтова лінія (рис. 1.4). Багатозахідна нарізь - це нарізь, у торцевому перерізі якої починається більш ніж одна гвинтова лінія (рис. 1.5). Права нарізь - нарізь, утворена профілем, який обертається за рухом годинникової стрілки й переміщується вздовж осі у напрямі від спостерігача (див. рис. 1.4 і 1.5).

 

Screenshot 4

Ліва нарізь - утворюється профілем, який обертається проти годинникової стрілки. За призначенням нарізі поділяються на кріпильні та ходові. Кріпильна нарізь - нарізь, яка виконується на виробах, призначених для нерухомого з'єднання деталей між собою (метрична й трубна). Ходова чи кінематична нарізь - виконується на виробах, призначених для передачі руху, наприклад у домкратах (трапецеїдальна, упорна, прямокутна)

Оставить комментарий

Наверх