VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т
З м і с т

ТЕМА 4.7 - ДОПОМІЖНІ ЕЛЕКТРОМОНТАЖНІ РОБОТИ.

84

Урок №31. Допоміжні електромонтажні роботи.                                                                             

Послідовність виконання. Розмітка місць монтажу. Креслення робочого проекту. Вимоги до виконання розмітки. Види розміток. Інструмент та пристрої.

Заготовлення елементів електропроводок. Виконання пробивних робіт і отримання гнізд та отворів (послідовність, способи, механізми, інструмент та пристрої).

Установлення  кріпильних виробів та електромонтажних конструкцій без в’яжучих розчинів і клеїв. Класифікація кріпильних робіт і виробів. Способи кріплення. Інструмент, механізми і пристрої. Кріплення світильників.

Установлення кріпильних виробів і електромонтажних конструкцій за допомогою в’яжучих розчинів і клеїв. Види розчинів. Заповнювачі  та добавки, їх призначення. Кріплення за допомогою клеїв. Види кріплень. Переваги і недоліки.

5

Розмічальні роботи.

9412171169822

Розмiтку починають з вивчення креслень робочого проекту, пiсля чого визначають мiсця встановлення електрообладнання, вводiв, пускових апаратiв, споживачiв електричної енергiї i намiчають мiсця пробивання отворiв, гнiзд для встановлення закладних деталей елементiв. Потiм визначають i розмічають трасу електропроводки, мiсця проходiв через стiни та перекриття, мiсця встановлення розподiльних коробок, а також крiпильних деталей для кабелiв, коробiв, лоткiв, труб та iн. 

Траси вiдкритих електропроводок наносять фарбуючим розмiчальним шнуром паралельно архiтектурним лiнiям примiщень.

Траси прихованих електропроводок у перекриттях розмiчають за найкоротшою вiдстанню, а в стiнах – тiльки вертикально чи горизонтально. Для розмiчальних робiт використовують: розмiчальний циркуль, лiнiйку-рамку, розмiчальний шнур з виском, жердину з виском, двi жердини зi шнуром, пiдмостки-столики, приставнi драбини, набiр iнструментiв i пристроїв НИЗУ-1. 

28

Пробивні роботи.                                                                                                                               

3 5 768x432

Завдяки використанню прогресивних способiв закрiплення деталей та конструкцiй в будiвельнi основи при сучасних iндустрiальних методах монтажу обсяг пробивних робiт i витрати працi на їх виконання значно скорочуються. Цьому сприяють спорудження каналiв, нiш, наскрiзних отворiв у будiвельнвх конструкцiях при їх виготовленнi, встановлення закладних деталей, проклеювання, забивання та влаштування деталей електропроводок i електроустановочних виробiв. Однак пробивних робiт повнiстю уникнути неможливо.

Для скорочення витрат та забезпечення потрiбних геометричних розмiрiв пробивнi роботи слiд виконувати механiзованим способом.

Для виконання пробивних робiт використовують електродрилi, пневматичнi молотки, перфоратори, електромагнiтобури, електромолотки.

Пробивнi роботи виконують ручним i механiзованим iнструментом ударної, ударно-поворотної та ударно-обертової дiї.

Якщо неможливо або недоцiльно використовувати механiзований iнструмент, гнiзда й отвори в будiвельних основах пробивають зубилом, скарпелем, оправкою, пробiйником, молотком або кувалдою, а це потребує великих витрат працi та часу.

У цегляних i бетонних будiвельних основах гнiзда й отвори пробивають оправкою з пробiйником. Ручнi пробiйники використовують для пробивання гнiзд пiд дюбелі.

Для заготовлення гнiзд i отворiв у будiвельних основах з червоної або силiкатної цегли, шлакобетону з наповнювачем iз цегляного щебеню чи вапняку використовують iнструмент обертової дiї.

При виконаннi гнiзд i отворiв у бетонi необхiдно знати не тiльки його марку, а й рiд iнертного наповнювача. Бетони з наповнювачем iз цегли або вапняку можна свердлити, а з наповнювачем iз гранiту або пiсковику через велику кiлькiсть кварцу свердлити дуже важко. Тому тут застосовують iнструмент ударної, ударно-поворотної та ударно-обертової дії, який здатен дробити абразивний наповнювач.

Для прокладання проводiв у разi прихованої електропроводки в цегляних стiнах i гiпсолiтових перегородках виконують вибiрку борозен механiзмом МВБ-2МУI, який дає змогу заготовляти борозна завширшки 8 мм i завглибшки 20 мм або. Робочим iнструментом у механiзмi є дискова фреза, якiй передається обертання через спецiальний редуктор вiд привода механiзму (електросвердлильної машини). Є борознофрези і інших видів, виробників і конструкцій, наприклад з двома фрезами і пилососом.

Для механiзованого пробивання гнiзд i отворiв використовують iнструменти з твердосплавними кромками: цилiндричне свердло; спiральне свердло; коровку; лом для пневматичних молотків; бурик; пробiйник; шлямбур для електросвердлильної машини.

Робочi кромки iнструментiв виготовляють з металокерамiчних твердих сплавiв ВК, якi складаються iз зерен карбiду вольфраму, цементованих металевим кобальтом. Цi сплави мають найбiльшi твердiсть, теплостiйкiсть i стiйкiсть проти спрацювання.

almaznoe burenie domodedovo 14
shtroblenie perforatorom
000013017417
instrument dlya sverleniya otverstij na razlichnih poverhnostyah vidi instrukciya i rekomendacii 5
198528438 w640 h640 l016386
87

Кріпильні роботи.                                                                                                                                

151a98b570266f167ea0569bda4fa73e

Крiплення елементiв деталей, електроустановок або виробiв до будiвельної основи виконують алебастровим та цементним розчинами за допомогою закладних деталей пластмасових розпiрних дюбелiв, дюбелiв-цвяхів, дюбелiв-гвинтів, а також приклеюванням.

Крiплення алебастровим i цементним розчинами виконують у такiй послідовності: очищають гнiздо вiд пилу i змочують його стiнки водою для кращого прилипання розчину; заповнюють гнiздо розчином i ущiлънюють його, щоб не утворились пустоти; встановлюють у гнiздо конструкцiю точно за розмiткою на необхiдну глибину; ущiльнюють розчин навколо конструкцiї так, щоб вiн незначно виступав над будiвельною основою; після тужавiння розчину вирiвнюють i затирають мiсця його вмазування.

Встановлення закладних деталей в будiвельну основу виконують пiд час цегляної кладки. Розмiри закладної деталi пiдбирають залежно вiд допустимого навантаження Р(Р1).

При загальнобудiвельних роботах установлюють також анкернi закладнi деталi з перiодичного профiлю. Крiплення за допомогою пластмасових розпiрних дюбелiв виконують у такiй послiдовностi: вибирають дюбель за таблицею залежно вiд товщини закрiплюваної деталi з урахуванням допустимого зусилля витягання; заготовляють гнiздо пiд дюбель з дiаметром, який дорiвнює дiаметру дюбеля, а глибиною на 10 мм бiльшою, нiж його довжина за допомогою перфоратора; установлюють дюбель в отвiр у рiвень з будiвельною основою; гвинтом або болтом закрiплюють деталь до будiвельної основи.

Використання поршневого монтажного пiстолета дає змогу закрiплювати рiзнi конструкцiї та деталi забиванням дюбелiв у бетоннi й залiзобетоннi (аж до марки 600), стальнi (з граничною мiцнiстю до 450 Н/мм2), цеглянi, шлакобетонні та iншi будiвельні основи.

Знiмнi крiплення виробiв виконують з використанням дюбелiв-гвинтiв, якi забивають у бетонну та металеву основи. Дюбелi-гвинти необхiдно забивати з високою точністю в позначенi точки.

Невеликi установочнi вироби, проводи та кабелi малих перерiзiв, шини заземлення закрiплюють за допомогою крiпильних деталей полiмерним клеєм БМК-5К. Ним можна приклеювати деталi та вироби, що несуть тiльки статичне навантаження.

199079812 w640 h640 betonesanas ve alerija 02
bifile jiec
 D0 9B D0 9A D1 80 D0 B0 D0 B7 D0 BD D1 8B D0 B5
WEB photo 000057 DSC 0518
Последнее изменениеСреда, 20 марта 2019 08:30

Оставить комментарий

Наверх