VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т
З м і с т

ТЕМА 4.4 - З'ЄДНАННЯ, ВІДГАЛУЖЕННЯ ТА ОКІЛЬЦЮВАННЯ ЖИЛ ПРОВОДІВ І КАБЕЛІВ.

74

Урок №28-29.З'єднання, відгалуження та окільцювання жил проводів і кабелів.                    

Правила оброблення проводів і кабелів. Способи з’єднання жил проводів та кабелів при підключенні до контактних  виводів електрообладнання. Способи з’єднання проводів мережі з проводами освітлювальних затискачів.

Способи опресування: обтиснення, суцільне та комбіноване обтиснення, інструмент та пристрої.

89

Виконання з'єднань.

222 415 1024x930

Допускається виконувати з'єднання провідників не тільки в розподільних і відгалужувальних, але і в монтажних (установчих) коробках. Робити це рекомендується шляхом опресування, зварювання, скруток з наступною пайкою (із застосуванням потужного паяльника і універсального флюсу, щоб не перегріти ізоляційну оболонку) або зварюванням, болтовими та гвинтовими затискачами, а також за допомогою затисків WAGO.

3404644a50c51bfedb7472890b7d4172 

Опресування — це з'єднання провідної жили з наконечником або гільзою внаслідок спільної деформації, яка створюється за допомо­гою формоутворюючого інструмента. Опресування алюмініє­вих і мідних жил викону­ють способами місцевого втискання, об'ємного втискання та комбінованим, тоб­то обома попередніми спосо­бами разом. Перед опресуванням з проводів знімають ізоляцію на довжину 5-7 см за допомогою ножа або спеціальних кліщів для зняття ізоляції. Під час   опресування жил місцевим втисканням зубами пуансона 1 в одному чи кількох місцях створюється вели­кий тиск на наконечник або гільзу 4, які вміщені в матрицю 2, внаслідок чого створюється добрий електричний контакт між наконечником (гільзою) та струмопровідною жилою 3. При опресуванні жил об'ємним способом великий тиск і відповідно добрий електричний контакт створюється по всій поверхні обтискання. Під час опресування жил комбінованим способом електричний контакт поліпшується внаслідок додаткового створення великого тиску в місці втискання зуба пуансона. Ці способи розглянуті для монолітних проводів.

При з'єднанні багатожильних мідних проводів перерізом до 10 мм2 перед опресуванням зні­мають з кінців жил ізоляцію, зачищають їх до блиску і накладають одна на одну, обгортають мідною або ла­тунною стрічкою шириною 18—20 мм і товщиною 0,2— 0,3 мм й обтискають ручни­ми кліщами типу ПК-2. З'єднання одножильних мідних проводів опресуванням у тонкій стрічці. З'єднання багатожильних алюмінієвих проводів і кабелів проводять за тією ж технологією, але замість стрічки ви­користовують калібровані мідні гільзи.

 106000offen
 12a7af392df4569ad6c2fcec5454698b
pajka aljuminievyh provodov 1 

Електрозварювання змінним струмом методом контактного розігрівання (бездугове зварювання) використовують для з'єднання та розгалуження алюмінієвих одножильних проводів перерізом 2,5—10 мм2.

Газове зварювання використовують для з'єднання і розгалужен­ня одно- і багатожильних мідних та алюмінієвих проводів і кабелів перерізом 16—120 мм2. Зварювання мідних одножильних проводів з перерізом 2,5-4 мм2 виконують так само як і зварювання алюмінієвих жил. З'єднання алюмінієвих жил з алюмінієвими проводять у такій послідовності:

1) знімають ізоляцію спеціальними пристроями або ножем дов­жиною 5-7 см;

2) зачищають жили до металічного блиску і скручують;

3) змазують кінці скручених жил на відстані 5—6 мм від їх торців шаром флюсу ВАМИ, не допускаючи його попадання на ізоляцію;

4) розміщують жили вертикально і затискають їх у тримачі;

5) притискають до жил вугільний електрод і тримають його до розплавлення алюмінію й утворення зварної кульки;

6) вимикають зварювальний апарат не відриваючи електрод, щоб запобігти розбризкуванню розплавленого металу;

7) усувають залишки флюсу та шлаків, промивають місце зва­рювання бензином і покривають вологостійким лаком;

8) ізолюють місце зварювання ізоляційною стрічкою або одяга­ють ковпачки.

При з'єднанні алюмінієвих жил з мідними знімають ізоляцію з кінців алюмінієвої жили на відстані 60 мм, а з кінця мідної — на відстань 20—30 мм. Скручують зачищені жили так, щоб на мідну жилу були навиті три-чотири витки алюмінієвої жили. Далі операції виконують так, як зазначено вище. Проте таких з’єднань краще уникати або використовувати, де немає великих навантажень і агресивних середовищ.

Наконечники при окінцюванні алюмінієвих жил можна зварю­вати з жилою напівавтоматично або аргонодуговим ручним зварю­ванням неплавким (вольфрамовим) електродом. Для захисту зварю­вальної ванни від кисню використовують інертний газ - аргон. Зварювання проводять з використанням присаджувального дроту з алюмінієвого сплаву.

Пропан-кисневе зварювання використовують для з'єднання і відгалуження алюмінієвих жил перерізом до 35 мм2. З'єднання, відгалуження й окінцювання алюмінієвих жил перерізом 50-240 мм2 і 300-1500 мм2 виконують у сталевих формах.

 0e834e44abbf115761a0bb5c058e9223 jpg
ebef95f 2017 04 13 svarka provodov 1
Sechenie provoda 6 1
 11 5a5498bc4e8f4 medium

Паяння з'єднань і розгалужень мідних і алюмінієвих проводів, а також напайка на них наконечників здійснюється на будь-яких перерізах жил, хоча алюміній паяється набагато важче. Цей спосіб дуже поширений. 3’єднання мідних бага­тожильних проводів паянням відбувається як з попереднім скручуванням так і за допомогою мідних гільз та олов'яно-свинцевого припою ПОС-30.

Мідні жили перерізом до 10 мм2 можна з'єднати скручуванням (мал. 28.3) з подальшим паянням. Перед паянням з проводів знімають ізоляцію на довжину 5-7 см за допомогою ножа або спеціальних кліщів для зняття ізоляції, кінці жил очищу­ють від окису. Розплавлення припою здійснюється полум'ям паяль­ної лампи. Для кращого схоплення припою використовують флюси — каніфоль або паяльну пасту.

1233

Для з'єднання паянням алюмінієвих одножильних проводів перерізом до 10 мм2 використовують спеціальні припої, що містять цинк і алюміній та мають різні темпе­ратури плавлення. Зачищають кінці жил, з'єднують їх скручуван­ням, утворюючи в місці їх дотикання жолобок. З'єднання нагрівають паяльною лампою, припій плавлячись облужує і заливає жолобок. При паянні багатожильних алюмінієвих проводів попередньо облужують всі жилки. Після паяння, місця з'єднань або окінцювань ре­тельно прочищають, покривають лаком та ізоляційною стрічкою. За допомогою паяння можна з'єднати мідні жили з алюмінієвими. Для цього використовують припої для алюмінію і попередньо облужують кінці мідних жил припоєм ПОС-60. Проте таких з’єднань краще уникати або використовувати, де немає великих навантажень і агресивних середовищ.

Паяння мідних та алюмінієвих проводів великих перерізів виконують шляхом занурення в розплавлений припій з попереднім ретельним очищенням від окислів.

1321 Паяння.
Зварювання.                                                                      
Скрутка.
2d77acc8eb85801e5d98b36f7e376bca

Болтові та гвинтові затискачі. З'єднання, розгалуження і приєднання алюмінієвих і мідних жил проводів і кабелів виконують також механічним способом за допомогою затискачів.

Таке з'єднання використовують для приєднання алюмінієвих і мідних жил до виводів електроустаткування, а також окінцювання цих жил перерізом 2,5—120 мм2 способом закручування в кільце для приєднання до гвинтових затискачів, а також для з’єднання алюмінію з міддю.

У за­тискачах з рознімним пластмасовим корпусом виконують розгалуження від магістральної мережі без її розрізання.

Перед з’єднанням з проводів знімають ізоляцію на довжину 0,5-1 см за допомогою ножа або спеціальних кліщів для зняття ізоляції.

Під час приєднання одножильних проводів до гвинтових затискачів слід дотримуватися таких правил:

1) гвинтові затискачі повинні мати обмежувальну шайбу-зірочку, яка б запобігала витисканню жили і антикорозійне покриття;

2) для зачищення жил користуються кварце-вазеліновою пас­тою, технічним нейтральним вазеліном або скляною шкіркою чи наждачним папером.

6d57f61de5e84eb260e103418aa68cef 1024x643
1 Окінцювання проводів для приєднання до затискачів електроприймачів при перерізі одножильних проводів до 10 мм2, а багатожильних до 2,5 мм здійснюється простим зачи­щенням кінця жили під пестик на довжину, яка залежить від перерізу провода та величини кільця. Кінець жили вводять під затискач або попередньо згинають у ви­гляді кільця за годиннико­вою стрілкою. Кінець багатожильного про­воду перед цим обов'язково скручують і пропаюють. В окремих випадках в середи­ну кільця встановлюють пістон. Жили перерізом понад 10 мм2 окінцьовують напресованими наконечниками.
40042

Затиски WAGO. Використовуються для монолітних алюмінієвих та мідних проводів перерізами 0,5-4 мм2. Багатодротяні проводи даних перерізів можна з’єднувати в роз’ємних затисках. Для з’єднання зачищається ізоляція на довжину 0,5-1 см і проводи просто вставляються в затиск WAGO. Лише для затисків, необхідно спочатку підняти затискач, а після вставлення проводу опустити його і затиснути провід.

Порівняно з іншими способами з’єднання затиски WAGO роблять процес розключення розподільних коробок менш трудомістким та швидшим зі збереженням тих самих показників якості і надійності.

5795350 784x567
80751 807518
Після виконання з’єднань жил проводів і кабелів виконується їх ізоляція за допомогою ізоляційної стрічки, ізоляційних ковпачків та ін. Затиски WAGO, клемні переходи не потребують ізолювання, оскільки їх корпус передбачає ізоляцію. В деяких випадках болтові з’єднання відповідно до їх розміщення та конструкції також не потребують ізолювання.
hyscreenzi5 termousadka dlya provodv rozmri harakteristiki zastosuvannya termousadochna trubka 297 623423bee657f8d9c1e5804e15417f35
Ізоляція ізолентою Ізоляція термотрубкою Ізоляція ковпачками

Последнее изменениеСреда, 20 марта 2019 08:09

Оставить комментарий

Наверх